Wycieczka do Krakowa

Dnia 12 maja  2022 r. uczniowie klas I-III  z wychowawcami i opiekunami  brali udział w wycieczce do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Pierwszym etapem wyprawy był Ogród Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie, gdzie zapoznali się z tajnikami różnych dziedzin  nauk. Zobaczyli wiele urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki, mechaniki, hydrostatyki, magnetyzmu. Dzieci poznały prawo fizyki związane z oddziaływaniem siły (huśtawki), równowagi (równoważnie, trampoliny) czy działaniem wody (turbiny wodne). Uczniowie  w Ogrodzie Doświadczeń znakomicie się bawili. Skakali na trampolinach, huśtali się na huśtawkach, popychali wahadła, chodzili po pochylni, oglądali busole, peryskopy, kamertony, gigantyczne kalejdoskopy, dzwony rurowe, równowagę, wir wodny, wirujący krater i wprawiały w ruch kołyskę Newtona. Dla każdego było to ciekawe doświadczenie. Mieli okazję eksperymentować,  doświadczać,  uczyć się,  a przede wszystkim – fantastycznie się bawić.

Kolejnym etapem podróży była wizyta w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w Balicach. Wycieczkowicze wzięli udział w  zajęciach edukacyjnych:  ŚCIEŻKA PASAŻERA I TARAS WIDOKOWY, co pozwoliło im przybliżyć tajemnice podróżowania. Dowiedzieli się również, kto pracuje na lotnisku i czy zwierzęta mogą podróżować samolotami. Następnie dzieci mogły się wcielić w rolę pasażerów samolotu, nadać bagaż, odebrać kartę pokładową i przejść kontrolę bezpieczeństwa. Ostatnim etapem wycieczki było przejście na prawdziwy terminal i na taras widokowy, gdzie oglądaliśmy starty i lądowania samolotów, obsługę samolotów przez służby techniczne lotniska. Wycieczka była bardzo ciekawa, chociaż niektórzy odczuwali niedosyt z powodu tego, że nie  polecieliśmy samolotem.

Ostatnim punktem wycieczki były Łagiewniki, a dokładnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tam też zjedli pyszny obiad, a następnie udali się  do Kaplicy klasztornej pw. św. Józefa, w której znajduje się  obraz Jezusa Miłosiernego i trumna z relikwiami św. Siostry Faustyny, gdzie również uczestniczyli we  Mszy Świętej.

Na zakończenie były wspólne zdjęcia  i zakup pamiątek.

Po dniu pełnym wrażeń i bogatych doświadczeń, szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Podróżowaliśmy   z  Biurem Beskidy Travel.

E.R.

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1q3OX-3hbjkVgyVsRrPo26xSAU5x-eC8j?usp=sharing