Działania Laboratorium przyszłości

Wrzesień

1. Podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły oraz Pasowania na Ucznia użyliśmy aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości” do dokumentowania przebiegu uroczystości. (>>LINK<<)

2. W dniach 26-27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w śródlekcyjnej wycieczce do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lipnicy Wielkiej, gdzie odbył się pokaz urządzeń multimedialnych i interaktywnych. Uczniowie uwiecznili ten wyjazd na zdjęciach zrobionych aparatem zakupionym  w ramach programu "Laboratoria przyszłości": >>LINK<<

Październik

1. Podczas 3-dniowej wycieczki do Wrocławia wykorzystaliśmy aparat fotograficzny do udokumentowania całego wyjazdu. Galeria zdjęć znajduje się pod tym LINKIEM.

2. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wykorzystaliśmy ploter do zrobienia napisów do dekoracji oraz aparat fotograficzny do uwiecznienia tego święta.  >>LINK<<

Listopad

1. W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" wykorzystaliśmy drukarkę 3D do stworzenia KOSTKI ŁAMIGŁÓWKI, którą poskładać jest trudnym wyzwaniem  dla uczniów. Składa się ona  z kilkunastu części, a motywem przewodnim jest znana istota z popularnej gry Minecraft. Ciekawostką jest fakt, iż drukowanie wszystkich elementów zajęło około 14 godzin.

Laboratorium Przyszłości

Grudzień

1. Uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego tworzyli kartki świąteczne i stroiki używając pistoletów do klejenia na gorąco oraz innych urzadzeń i materiałów zakupionych ze środków pozyskanych z programu „Laboratoria przyszłości”.

• Laboratorium Przyszłości

Styczeń

1. Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą postanowili wydrukować na drukarce 3D zakupionej w ramach programu „Laboratoria przyszłości” pionki do gier planszowych, by móc w sposób kreatywny spędzać czas podczas przerw międzylekcyjnych.

Luty

1. Ostatnie dni lutego dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły spędzić kreatywnie budując konstrukcje z klocków Polydron zakupionych ze środków otrzymanych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

• Laboratorium Przyszłości

Program Laboratoria przyszłości

„Laboratoria przyszłości”

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy wzbogacić sale lekcyjne w wiele pomocy dydaktycznych, które sprzyjają rozwijaniu zainteresowań i umiejętności naszych uczniów, pozwalają na rozbudzenie w nich kreatywności, a także realizację małych projektów, które z biegiem czasu mogą przerodzić się w większe i bardziej złożone.

W ramach programu zakupiliśmy m.in.:

- drukarkę 3D;

- profesjonalny zestaw do fotografowania i nagrywania: aparaty fotograficzne, lampę światła ciągłego, statyw i mikrofony;

- mikrokontrolery z sensorami;

- stacje lutownicze i narzędzia do obróbki;

- wiele pomocy rozwijających umiejętności manualne (kanwy i igły do wyszywania, pistolety do klejenia na gorąco, tekstylia);

- różne rodzaje klocków, które pozwolą na rozwój kreatywności u dzieci poprzez  tworzenie wielu złożonych konstrukcji oraz mnóstwo  innych pomocy, które wykorzystywane są podczas uroczystości,  imprez, zajęć lekcyjnych oraz zajęć dodatkowych.