Szkoła Pamięta 2021

#SzkołaPamięta

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach tej akcji uczennice z klasy VII Amelia Michalak, Barbara Huzior, Martyna Węgrzyn oraz z klasy VIII Oliwia Smreczak, Patrycja Moniak, Magdalena Węgrzyn i Amelia Kramarz, jako przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, wybrały się na parafialny cmentarz. Tam solidnie i z wielkim zapałem uporządkowały bezimienne i opuszczone groby. Oprócz tego zostały zapalone znicze i położone piękne wiązanki wykonane przez panią Marię Fitak, babcię jednej z wolontariuszek. Chwila zadumy była nad grobem nieznanego żołnierza. Zapalono także światełka pamięci na miejscu spoczynku zmarłej nauczycielki z naszej szkoły.

Udział w tej akcji to piękny wyraz pamięci i postawy patriotycznej naszej młodzieży.

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu