Program Laboratoria przyszłości

„Laboratoria przyszłości”

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy wzbogacić sale lekcyjne w wiele pomocy dydaktycznych, które sprzyjają rozwijaniu zainteresowań i umiejętności naszych uczniów, pozwalają na rozbudzenie w nich kreatywności, a także realizację małych projektów, które z biegiem czasu mogą przerodzić się w większe i bardziej złożone.

W ramach programu zakupiliśmy m.in.:

- drukarkę 3D;

- profesjonalny zestaw do fotografowania i nagrywania: aparaty fotograficzne, lampę światła ciągłego, statyw i mikrofony;

- mikrokontrolery z sensorami;

- stacje lutownicze i narzędzia do obróbki;

- wiele pomocy rozwijających umiejętności manualne (kanwy i igły do wyszywania, pistolety do klejenia na gorąco, tekstylia);

- różne rodzaje klocków, które pozwolą na rozwój kreatywności u dzieci poprzez  tworzenie wielu złożonych konstrukcji oraz mnóstwo  innych pomocy, które wykorzystywane są podczas uroczystości,  imprez, zajęć lekcyjnych oraz zajęć dodatkowych.