Gminny Quiz Ekologiczny

W dniu 15 maja 2019 roku, w sali Domu Ludowego odbył się jeden z elementów akcji "Bezpieczne Wiosenne Porządki". Tym razem był to  Quiz Ekologiczny . Oczywiście była to forma zabawy, ale należało wykazać się również wiedzą. Podstawą do sprawdzenia przygotowania była znajomość zadanej lektury: "Ekologia dla każdego. 100 sposobów na to, jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne" Wydawnictwa National Geographic. Były też zadania wymagające sprytu, albo zdolności literackich.

Drużyny składały się barwnie ubranych, czteroosobowych reprezentacji szkoły. Odpowiadały one na pytania zadawane przez Panią Edytę Mikłusiak - przeprowadzającą konkurs. Pytania ułożyła natomiast Dyrektor GCK Karolina Kowalczyk.

Szkoła Podstawowa nr 3 zajęła 2 miejsce a reprezentowały ją uczennice klasy VI: Małgorzata Kramarz, Natalia Lichosyt, Konstancja Łabuda, Ewelina Żegleń.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej.

tekst:lipnicawielka.pl