Gminny Konkurs Czytelniczy

Dnia 29 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej odbył się XI Gminny Konkurs Czytelniczy pn. "Książka przyjacielem mym" organizowany dla uczniów szkół podstawowych z gminy Lipnica Wielka. Otwarcia konkursu dokonali Z-ca Wójta Gminy Lipnica Wielka Pan Jakub Dyrcz wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi Panem Łukaszem Klozykiem.

W bieżącym roku dla uczestników konkursu wybrano lektury o tematyce podróżniczej, przygodowo-detektywistycznej oraz wojennej.

Najmłodsi uczniowie (kl. III-IV) czytali książkę pt. „Machiną przez Chiny” autorstwa Łukasza Wierzbickiego.

Starsi uczniowie (kl. V-VI) czytając czwartą część Kronik Archeo pt. "Klątwa Złotego Smoka" A. Stelmaszyk, przenieśli się do Japonii, podążając śladami głównych bohaterów powieści, mianowicie: polskiej rodziny Ostrowskich i angielskiej rodziny Gardnerów współpracujących z roninem w odnalezieniu skarbu.

Dla najstarszej grupy uczestników (klasa VII-VIII) wybrano lekturę pt. "Lalkarz z Krakowa"

W konkursie wzięło udział 44 uczestników ze wszystkich szkół podstawowych.

Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

KATEGORIA I – KLASY III– IV

1. Barbara Huzior SP Nr 3 kl. IV   - I miejsce
  2. Piotr Smoleń SP Nr 3 kl. IV   - I miejsce
  3. Szymon Wontorczyk SP Nr 3 kl. IV   - II miejsce

KATEGORIA II - KLASY V – VI

1. Maciej Wziątek SP Nr 3 kl. V   - I miejsce
  2. Małgorzata Kramarz SP Nr 3 kl. VI   - IV miejsce

KATEGORIA III– KLASA VII

1. Weronika Wójciak SP Nr 3 kl. VII   - I miejsce

Testy sprawdzające dla uczniów uczestniczących w konkursie opracowała: Stanisława Kucek.

Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnica Wielkiej.

tekst: lipnicawielka.pl

20190507 105358