11 LISTOPAD

We wtorek 10 listopada dokładnie o godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły zaśpiewali hymn narodowy przyłączając się do akcji #SZKOŁA DO HYMNU. Wychowawcy i nauczyciele połączyli się z uczniami za pomocą platformy internetowej  i wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” wyrażając tym samym szacunek i miłość do naszej Ojczyzny-Polski. W związku z tym doniosłym wydarzeniem Panie Małgorzata Spyrka i Bogusława Wziątek przygotowały prezentacje multimedialne dla uczniów, które przypomniały im historię odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz przybliżyły sylwetki wielkich Polaków, którzy przyczynili się do tego ważnego  wydarzenia. Uświadomiły im również, że musimy pamiętać o Polakach, którzy przelali krew za wolność naszej Ojczyzny, bowiem jak mówił marszałek Józef Piłsudski:

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”