„Bajka  do nauki języka angielskiego"

W drugim półroczu bieżącego roku szkolnego nauczycielka języka angielskiego Pani Ewelina Palenik przeprowadziła w klasie IV innowację pedagogiczną zatytułowaną „Bajka kluczem do nauki języka angielskiego”. Założeniem przygotowanej innowacji było propagowanie wśród uczniów literatury anglojęzycznej w postaci książek, kreskówek, audiobooków, rozwijanie umiejętności językowych, słownictwa i gramatyki, a także zmotywowanie ich do nauki języka w sposób przyjemny i skuteczny zarazem.

Podczas zajęć dodatkowych odbywających się raz w tygodniu uczniowie rozwijali swoje kompetencje językowe słuchając lektora czytającego bajki w języku angielskim, oglądali krótkie bajki, samodzielnie streszczali ich fabułę, czytali krótkie teksty w j. angielskim i wzbogacali zasób słownictwa. Uwieńczeniem zrealizowanej innowacji było przedstawienie pt. „ Little Red Riding Hood” przygotowane przez grupę uczestniczącą w zajęciach dodatkowych. Uczniowie w płynny i naturalny sposób recytowali kwestie w języku angielskim, zaś bajkowy Czerowny Kapturek zaśpiewał piosenkę pt. „I am not alone”. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 0-IV. Zostało ono bardzo ciepło przyjęte i nagrodzone gromkimi brawami.

20190614 105839

20190614 110133