VI Gminny Przegląd Teatralny dla Zerówek i Przedszkoli "Scena Małego Aktora"

W dniu 5 czerwca 2019 roku w sali Domu Ludowego miał miejsce VI Gminny Przegląd Teatralny dla Zerówek i Przedszkoli "Scena Małego Aktora". Tegorocznym tematem przewodnim była dowolna tematyka z elementami języka angielskiego.

Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnicy Wielkiej zaprezentował
przedstawienie "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" pod kierunkiem Pani Alicji Karnafel.

Recenzja:

Przedstawienie ukazujące znaną baśń, przygotowane jest z wielką dbałością o każdy szczegół: zarówno w tekście, recytacji, muzyce, dekoracji i kostiumach. Doskonała gra aktorska i śpiew. Spektakl emanuje dużym spokojem, sympatycznością i profesjonalizmem. Zadbano o najdrobniejsze szczegóły w postaci choćby efektów dźwiękowych z motywem lasu, świergotu ptaków itp. Dekoracja współgra tematycznie z tekstem. Zwraca uwagę początek, kiedy to królowa pięknie śpiewając zachęca do czytania książek. Niezwykle wdzięczne role krasnali. Przedstawienie zostało niezwykle ciepło odebrane przez publiczność co miało odzwierciedlenie w gromkich brawach. Grupa nie zapomina o swoich korzeniach, co podkreśla w umieszczeniu akcji „za górami, za lasami, pod Babią Górą”, wyeksponowaniu herbu Orawy oraz zatańczeniu na koniec "Tyrcipolki". Na zakończenie cała klasa śpiewa i tańczy „My jesteśmy krasnoludki”.

tekst: lipnicwielka.pl