"Książka moich marzeń" – warsztaty z Moniką Sawicką

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 16 maja 2019 r. w Domu Ludowym, w Lipnicy Wielkiej odbyły się warsztaty z pisarką i dziennikarką Moniką Sawicką – Kacprzak. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas I, II oraz III wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Lipnica Wielka.

Dwa pierwsze spotkania dla uczniów klas I i II miały głównie charakter edukacyjno – poznawczy z elementami kampanii na rzecz zwierząt. Pani Monika przybliżyła słuchaczom zawód pisarza: na czym polega praca pisarki, jak powstają książki oraz skąd czerpać inspiracje.

Tematem części warsztatowej pn. "Kajtusiowe opowieści" były przygody małego, mądrego pieska o imieniu Kajtuś. Na prezentacji obrazowej dzieci zobaczyły Kajtka, który rzeczywiście istnieje. Pisarka czytała uczniom fragmenty książki mówiące o przyjaźni, w jaki sposób opiekować się młodszymi oraz jak żywić i postępować ze zwierzętami. Uczniowie nie tylko usłyszeli w jaki sposób należy dbać o zwierzęta, ale jak ważne jest to, aby być odpowiedzialnym. Na zakończenie, dzieci z zadowoleniem rysowały Kajtka oraz malowały kolorowanki.

Uczestnicy warsztatów literacko - plastycznych pn. "Książka moich marzeń" (klasy III) mieli za zadanie wykonać według swojej koncepcji własną książkę marzeń. Efektem warsztatów były bardzo pomysłowe, interesujące, kreatywne prace.

tekst: lipnicawielka.pl