PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ DZIŚ, NIE JUTRO

PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ DZIŚ, NIE JUTRO

21 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów naszej szkoły. Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor Ewelinę Palenik, która powitała wszystkich przybyłych na tę ważną okoliczność. Następnie zwróciła się do absolwentów szkoły, podkreślając ich sukcesy i gratulując wszystkim ukończenia szkoły podstawowej.

Dla ósmoklasistów był to niezwykły dzień, który przypominał im, że podróż po latach edukacji w szkole podstawowej dobiegła końca i zaczyna się nowy etap w ich życiu. Podczas wzruszającej akademii z nutą nostalgii i ze łzami w oczach uczniowie żegnali swoją szkołę, nauczycieli, młodszych kolegów słowami poetów:
Do zobaczenia w dorosłym życiu
na innej drodze, na innym szlaku.
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
wśród masy pytań w pełnym plecaku.

Podziękowali pani dyrektor Ewelinie Palenik, swojej wychowawczyni Bogusławie Wziątek i wszystkim nauczycielom, katechetom za niegasnący zapał w przekazywaniu wiedzy i trud wychowania oraz kształtowania ich dziecięcych i młodzieńczych osobowości. Wyrazili wdzięczność swoim pedagogom za to, że otworzyli im drzwi do przyszłości i wskazali kierunek, w jakim należy podążać.

Pełne serdeczności słowa uczniowie skierowali do swoich rodziców, dziękując im za troskę i bezinteresowną miłość, za obecność, gdy przeżywali sukcesy i porażki. Swoją wdzięczność wyrazili słowami piosenki Dziękujemy Wam... i wręczyli im symboliczne czerwone róże. Podziękowania otrzymali również pracownicy obsługi za pracę i troskę o to, że mogli uczyć się w czystej i bezpiecznej szkole oraz pomoc, gdy jej potrzebowali.

Uczniowie nie zapomnieli również podziękować swoim młodszym kolegom z klasy VII za wspólnie przeżyte chwile w szkole i na wycieczkach, życząc im jednocześnie wielu sukcesów, zadowolenia i tego, by każdy z nich dotarł do swojej Itaki. Ósmoklasiści zaśpiewali wiele wzruszających piosenek, między innymi Ostatni raz z moją klasą, które wyrażały smutek, że ważny etap w ich życiu kończy się bezpowrotnie.

Swój program artystyczny absolwenci zakończyli życzeniami skierowanymi do nauczycieli: Życzymy Wam szanowni Nauczyciele radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawiacie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostej ścieżki w gąszczu codzienności. Niech Wasze serca przepełnia miłości, ręce będą pełne dobrych czynów, zrywanych jak kwiaty – w trudzie codzienności. I niech błękit rozpościera się nad Wasza pracą i całym życiem.

W dalszej części uczniowie klasy VII pożegnali ósmoklasistów, dedykując im pełen humoru program w formie Milionerów przygotowany pod kierunkiem pana Wojciecha Kucka. Na koniec, zgodnie z tradycją, wręczyli koleżankom i kolegom upominki.

W drugiej części uroczystości wyróżnionym za najwyższe wyniki w nauce absolwentom zostały wręczone nagrody książkowe. Byli to: Barbara Huzior, Amelia Michalak, Martyna Lichosyt, Szymon Wontorczyk. Również rodzice tych uczniów odebrali listy gratulacyjne: Teresa Huzior, Marzena i Janusz Michalakowie, Zofia Lichosyt, Barbara Wontorczyk. Za zaangażowanie na rzecz szkoły panie: Zofia Smoleń, Huzior Teresa, Marta Łowas otrzymały podziękowania.

Uczniowie zostali także nagrodzeni za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym (Amelia Michalak, Martyna Lichosyt, Szymon Wontorczyk, Piotr Smoleń), prowadzenie sklepiku (Amelia Michalak, Martyna Lichosyt), systematyczne uczęszczanie na zajęcia (Martyna Węgrzyn), czytelnictwo (Michał Łowas).

Podczas poczęstunku, przygotowanego przez rodziców, uczniowie zaprezentowali siebie na przestrzeni ośmiu lat swego pobytu w szkole w formie prezentacji multimedialnej.

Po części oficjalnej uroczystości odbył się Bal Absolwentów. Ósmoklasiści po raz ostatni bawili się w swojej szkole na dolnym korytarzu, któremu szczególnego charakteru nadawała piękna dekoracja przygotowana przez panią Katarzynę Glonek.

Drodzy Absolwenci! Pamiętajcie, że Świat należy do ludzi, którzy maja odwagę
marzyć i ryzykować, aby spełnić swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej
!

Życzymy Wam szczęśliwej podróży ku nowemu!

Link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1X7dOKwIO3Ndv_W09QUSmvrZLneZ3mWW7?usp=sharing