Uchwalenie Konstytucji

6 maja 2022r w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia, której mottem były słowa: „Wolność, Naród, Ojczyzna”, została przygotowana przez uczniów IV-VI pod kierunkiem wychowawców: p. Anety Blaszkiewicz, p. Małgorzaty Spyrki oraz p. Wojciecha Kucka.

W części artystycznej apelu – sejmiku przypomniano ważne sprawy związane z obradami Sejmu Wielkiego oraz uchwaleniem Konstytucji 3 Maja w 1791r

Obejrzana prezentacja multimedialna (krótki film ukazujący sytuację polityczo-gospodarczą naszego kraju w tamtej epoce, pokaz slajdów) oraz patriotyczne piosenki i wiersze skłoniły nas do chwili refleksji, nad tak doniosły  wydarzeniem patriotycznym w dziejach naszej ojczyzny. Dały też odpowiedź na pytanie: Czym jest obecnie dla nas wolność, naród, ojczyzna?

Uroczystość była dla wszystkich ciekawą lekcją historii. Wzbogaciła naszą wiedzę historyczną, dostarczyła wielu wzruszeń, ucząc właściwej postawy obywatelskiej oraz poszanowania dla chlubnych czynów naszych przodków – patriotów, z którymi my – Polacy jesteśmy trwale związani.

Zuzanna Lichosyt, Weronika Fitak

(uczennice klasy V)

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/16zitj3FpJuCcPmH6GbBW3eXOqiVkW_Hj?usp=sharing