Dzień wiosny

DZIEŃ WIOSNY
Nareszcie nadeszła wiosna! We wtorek, 22 marca oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W ramach tego dnia SU ogłosił konkurs na Mistera i Miss Wiosny. Przedstawiciele z poszczególnych klas wzięli udział w pokazie mody prezentując przebranie według własnego pomysłu.

Wcześniej odbyły się również warsztaty plastyczne dla najmłodszych, na których wykonywali „Wiosenny Lapbook”, popularyzując tę aktywizującą metodę pracy w edukacji.
Następnie odbyła się akademia profilaktyczna pt. „Wiosną dbam o zdrowie!” pod kierunkiem pedagoga szkolnego w wykonaniu dzieci oddziału przedszkolnego oraz wychowanków klasy I, II, III i VI. Inscenizacje wzywały do szanowania swojego zdrowia, unikania hałasu, dbania o zęby, odwiedzania dentysty, wykonywania codziennych ćwiczeń czy też mycia owoców przed jedzeniem. Dziewczynki z klasy VI przypomniały również ważną zasadę, by nie wpaść w pułapkę uzależnienia od Internetu.

W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli w kolorowych skarpetach NIE DO PARY. Okazali w ten sposób integrację z osobami z zespołem Downa.

Dużym powodzeniem cieszyła się również akcja „DZIEŃ BEZ PLECAKA”. Cała społeczność szkolna przyniosła różne przedmioty, do których spakowali swoje książki czy zeszyty. Wykazali się przy tym niezwykłą pomysłowością.

Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci

Galeria zdjęć: TUTAJ