Czytam i rozumiem – konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III

Czytam i rozumiem – konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III

W dniu 22.10.2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów kl. III.

Jego celem było rozwijanie zainteresowań literaturą, propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, rozbudzenie stałego kontaktu z książką, wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy oraz uwrażliwienie na spieszenie z pomocą innym.

Test (składający się z 23 zadań zamkniętych i otwartych) sprawdzał znajomość lektury „O psie, który jeździł koleją” R. Pisarskiego.

Uczniowie solidnie przygotowali się do konkursu, wykazując się bardzo dobrym opanowaniem treści przeczytanej książki.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Kacper Fitak

II miejsce – Wojciech Kapuściak

III miejsce – Aleksandra Bochenek

Laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Małgorzata Spyrka