Spotkanie z OSP

Prawie każdy z nas pamięta marzenia małego chłopca z opowiadania pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów dnia 04 maja 2021 r. do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście.
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka, rozmowa dotycząca bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobieganie powstawaniu pożarów – w szkole, w domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Wszyscy uczniowie byli uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się posiadaną wiedzą; nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m. in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku.
Była to bardzo pouczająca lekcja. Jesteśmy bardzo wdzięczni Strażakom za poświęcony nam czas, oraz cenne rady dotyczące zapobiegania pożarom.

• 04.05.2021