Poznaj po słowie, co kto ma w głowie

„Słowa są niczym pieniądze; mają wartość tylko wtedy, gdy są właściwie użyte”

(Samuel Butler)

W związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego p. Bogusława Wziątek przygotowała prezentację dla ucz. kl. V – VIII, natomiast biblioteka szkolna zorganizowała konkurs językowy dla ucz. kl. VII – VIII. Celem w/w działań było uświadomienie wychowankom, jak ważną umiejętnością jest sprawne posługiwanie się językiem, systematyczna praca nad poprawnością mowy i bogaceniem słownictwa, a także doskonaleniem umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.

Uczniowie rozwiązywali test językowy, który sprawdzał ich wiedzę i umiejętności, głównie z takich działów jak: słownictwo, frazeologia, przysłowia, wyrazy bliskoznaczne, antonimy, ortografia, źródła informacji.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Maciej Wziątek (kl. VII)

II miejsce – Małgorzata Kramarz, Ewelina Żegleń (kl. VIII)

III miejsce – Konstancja Łabuda (kl. VIII)

Wyróżnienie – Zuzanna Wójciak (kl. VIII)

Pragnę też ogłosić wyniki Minikonkursu frazeologicznego dla uczniów kl. V – VI:

I miejsce – Faustyna Węgrzyn (kl. V), Barbara Huzior (kl. VI), Szymon Wontorczyk (kl. VI)

II miejsce – Izabela Dunaj (kl. V)

III miejsce – Amelia Michalak, Martyna Lichosyt, Magdalena Kobroń (kl. VI)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłorocznym konkursie, by poznawać tajemnice naszej ojczystej mowy, którą posługujemy się na co dzień.

Małgorzata Spyrka