42. rocznica wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża

42. rocznica wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża.

16 października nasz szkoła uczciła 42. rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II. Celem uroczystości było przybliżenie uczniom postaci Wielkiego Papieża Polaka i Świętego, który „zmienił oblicze ziemi”. Służyły temu prezentacje multimedialne ukazujące najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły oraz jego zasługi dla Koscioła i świata, kiedy sprawował urząd papieża na Stolicy Piotrowej. Uczniowie klas starszych poznali również Papieża jako poetę, dzięki pięknej recytacji wybranych utworów zaprezentowanych przez uczniów kl. VI i VII. Klasa VIII przygotowała dekorację na korytarzu, która podkreślała rangę dnia oraz przypomniała uczniom o największym autorytecie naszych czasów. Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty oraz napisali prośby do Świętego Jana Pawła II. Spotkanie z Papieżem odbyło się w klasach i było wyrazem naszej pamięci o tym niestrudzonym Pielgrzymie. Nasi uczniowie przyjęli testament Papieża zawarty w słowach skierowanych do młodych: „Musicie od Siebie wymagać nawet, gdyby inni od Was nie wymagali”.

Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Spyrka i Bogusława Wziątek.

• 16.10.2020